Disco polo z DJ-em w Katowicach? W każdy czwartek w klubie Garage!

Muzyka disco polo ponownie triumfuje na klubowych parkietach. Dla milionów Polaków to element obowiązkowy każdego wesela i dyskoteki.

Fenomen tego gatunku jest oczywisty – rytmiczna muzyka w zestawie z prostymi i łatwymi tekstami musi gwarantować świetną zabawę.

imprezy disco polo katowiceDisco polo – skąd ta popularność?

Disco lat 70. I 80. to połączenie funku i soulu. Lata 90. to odwrót w kierunku jeszcze lżejszych tekstów i prostej muzyki, zasady, które odmieniły obliczę disco polo. Stało się ono uosobieniem zabawy i marzeń o lepszym, kolorowym zachodnim świecie, który nagle otworzył się dla Polaków po szarych i smutnych czasach PRL. Uznanie, jakim szczyci się disco, świadczy o tym, jak bardzo na rynku muzycznym potrzebny był nowy styl muzyki tanecznej. Tym sposobem muzykę chodnikową w latach 90. można było usłyszeć dosłownie wszędzie. Do dzisiaj w największych klubach muzycznych w Katowicach, Krakowie czy Warszawie rozbrzmiewają charakterystyczne dźwięki syntezatora lub keyboardu. Jedno jest pewne – disco polo stało się potęgą wielkiego przemysłu muzyki rozrywkowej i pozostaje nią do dziś.

Disco polo w klubie

Kasety z muzyką disco polo sprzedawały się w milionach, a koncerty odbywały się wszędzie – od Pałacu Kultury i Nauki do wiejskich imprez w remizach strażackich. Rytmy disco zawładnęły całą Polską – można było je usłyszeć w radio, telewizji, w sklepach, a także w kampaniach wyborczych. Obecnie disco polo przeżywa renesans – ludzie na nowo zapragnęli bawić się do dynamicznej muzyki tanecznej rodem z wczesnych lat 90.
Odrodzenie się muzyki chodnikowej widoczne jest nie tylko w mediach, w sieci czy na koncertach. Dyskotekowe wieczory taneczne z disco polo przyciągają tłumy. Wiemy to z własnego doświadczenia – chętnych na zabawy jest tak dużo, że bilety zostają wyprzedane w przeciągu paru chwil. Dlatego Club Garage postanowił zaoferować wszystkim spragnionym zabawy, tańca i energetycznych wieczorów czwartkowe spotkania z disco polo i DJ na żywo!

Wzbudzimy sentyment starymi, dobrymi hitami i poderwiemy do tańca nowymi brzmieniami disco. A wszystko to za darmo!
Cykl „Czwartki z disco polo” to nasza realizacja, ale Wasz pomysł! Częste zapytania o imprezy tematyczne przy największych hitach polskiej muzyki disco skłonił nas do realizacji Waszych pragnień. 
Do zobaczenia już 27 września na pierwszej tego typu imprezie disco polo w Katowicach! Dla zapominalskich oraz fanów FB będziemy tworzyć wydarzenia na naszym Fanpagu. Bądźcie czujni.

Search